Ev nakliyesinde dikkat edilmesi gerekenler

PAKETLEME MALZEMESİ KALİTESİ
 Firmanın paketleme sistemi, paketleme yaparken kullandığı malzemeleri, inceleyiniz…
Öncelikle Ambalaj maddesinde Baloncuklu Naylon Kullanılmasını istediğinizi belirtiniz. Firma Battaniye Kullanmak isteyebilir, battaniyesinin temiz ve yeni olmasına dikkat ediniz. Battaniye toz ve kiri muhafaza ettiği için önceki nakliyelerin kirini barındırır.
Yumuşak ahşap mobilyalarda ve deri döşemeli eşyalarınızda ambalaj İpi yerine tek kullanımlık Koli bandı çok daha iyi sonu verecektir. İp kullanımında ise sonuç hüsrandır. İp eşyalarınıza izi kalmış hasarlar verir. Kitap kıyafet, çamaşır, CD, kasetler ve buna benzer eşyalarınızda Varil türü kapları kabul etmeyiniz. Bunu öncelikle ve özellikle telefonda veya evinize gelen firma eksperine mutlaka belirtiniz. Mukavva koli ile bu tür eşyalarınızın taşınmasını isteyiniz. Elbiseler için özel askılı kutular ya da muhafaza kabinleri isteyiniz. Çoğu firmada bu vardır.
FİRMANIN TECRÜBELİ OLMASI İYİDİR
Tecrübe Firmanın özünde birçok sorunların üstesinden gelebilme, çözebilme iş bitirici olma açısından önemlidir. Bu eşyalarınızın sorunsuz taşınması demektir.
Çok eskilerde kurulmuş Türkiye şartlarında ayakta kalabilmiş bir firma her zaman için oluşabilecek mal zararınızın ödenme garantisi olabilir.
Ön Telefon görüşmesinde; firma sekreterle anlatım otomatik santral gibi göz boyayıcı reklamasyon malzemeleri kullanabilir. Ancak temelde kendinden emin bir nakliyeci abartılmamış hizmet anlatımı samimi bir yaklaşım her zaman daha iyidir.
Mutlaka Eşyayı görmesi için Ekspertiz elemanı isteyiniz.
 
 Zamanlamayı iyi ayarlamalısınız. Nakliye firmaları hafta içi günlerde daha az taşıma yaptıkları için hafta içi ev nakliyesi her zaman daha kaliteli ve sorunsuz olacaktır, bunu bilin.
Bütün firmalar hafta içi boş günlerini doldurabilmek ayrıca fiyatlarda daha makul davranacaklardır.
Taşınacağınız ve çıktığınız ev apartman v.b. yerde komşularınız tatil günü gürültü istemeyecektir.
Tatil günleri taşımada asansör kullanımı da imkânsız hale geleceğinden tatil günleri taşınma her zaman daha pahalı olacaktır.

Güvenirliğinden emin olmadığınız bir firmayla taşınıyorsanız Sakın parayı sözleşmede peşin ödemeyin. Avans mutlaka vermelisiniz (keşke oda olmasa) Ancak Parayı peşin öderseniz kamyonun geç gelmesi veya hiç gelmemesi tehlikesi her zaman vardır. (Burası Türkiye ayrıca aramızda kalsın eşyalarınız başka bir kamyona aktarılıp gelme olasılığı %70 denecek kadar yüksektir.) Nakliye sonunda sözleşmede belirtilen paranın geri kalan kısmını ödeyiniz.
Taşınma sigortanızı malın muhtemel bedeli üzerinden mutlaka yaptırınız. Bunun için gelen kamyonla birlikte poliçenizi hazırlatın.
Sözleşme sırasında görevli elemanın aynı zamanda taşıma ekibini yönetmesini isteyiniz. Böylelikle ” bizim bundan haberimiz yoktu” veya ” o kişi burada yok biz bunu yapamayız” gibi bir kaçışla yüz yüze kalmazsınız.
Yaşayabileceğinizi tahmin ettiğiniz her sorunu ayrı ayrı maddeler halinde çözümleriyle birlikte sözleşmeye geçirin.
Çok Eşya, Yüksek katlar, gibi çok eleman ve büyük kamyon isteyen taşınmalarda bu hususu çok iyi hesaplayıp gelen ekipte personel sayısını ve kamyon büyüklüklerinin sözleşmeye uygunluğunu arayınız.
Çok eşya varsa muhakkak sözleşmeye büyük yanında küçük kamyonda ekleyip maliyeti tutarında sözleşme yapınız. Kamyona sığmayacak eşyanın sonradan büyük sorun yaratacağını sakın unutmayınız.
 
Evden eve Nakliyat Kamyonunun temiz ambalaj malzemelerinin sizin için yeni olacağının garantisini isteyiniz. Kamyon nakliyat için geldiğinde kamyon içine girerek koku ve rutubeti kontrol ediniz.
TAŞINMA SIRASINDA
Ekip Başı ile sözleşme maddelerini gözden geçiriniz. Gelen kamyon ya da kamyonların büyüklüklerinin sözleşmeye uyup uymadığına bakınız.
 
Eviniz 3+1 den daha büyük veya çok eşyanız olduğunu düşünüyorsanız bir gün önceden paketleme elemanları isteyiniz.
Çok ve kırılabilecek eşya bolluğu nakliyeyi kamyonu diğer taşıma elemanlarını çok oyalayacak bekletecektir. Bu durumda bir gün önceden paketleme yapma işinin bitmesinde fayda vardır.
Paketleme Elemanlarının elleri temiz olmalı. Tırnakları uzun olmamalı.
Gıda maddelerini taşımak iyi değildir. Gıda maddelerinin taşınma öncesinde bitmesini sağlamakta fayda vardır. Bitmemişse gıdalarınızı da kendiniz koli haline getirin.
Buzdolabını taşınma öncesinde erken kapatıp defrost yapmasını sağlayıp taşınma sonrasında 1 saat çalıştırmayınız.
 
Elemanların formalı olması iyidir. Elbiselerinin temizliği sizin eşyanızın da temizliği demektir. Bu hususu taşınma öncesi sözleşmede belirtiniz

Hizmetlerimiz foto galeri

çamoğlu nakliyat

Anahtar kelimeler

Çamoğlu nakliyat, evden eve, evden eve Ankara, evden eve nakliyat, evden eve nakliyat Ankara, nakliyat, nakliyat Ankara, taşımacılık, taşımacılık ankara, eşya depolama, eşya deposu, eşya depolama ankara, yurtdışı eşya taşıma, yurtdışı evden eve, yurtdışı evden eve taşıma, yurtdışı evden eve eşya taşıma, yurtdışı eşya nakliyesi, yurtdışı ev nakliyesi, transport, mobel transport, transport turkiye, transport Almanya turkiye, uluslararası nakliyat, uluslararası evden eve, uluslararası evden eve taşımacılık, asansörlü taşımacılık, asansörlü eşya taşıma, Eşya depolama, eşya depolama Ankara, eşya deposu, eşya deposu Ankara, depolama, depolama Ankara, kiralık eşya deposu, kiralık depolar, kiralık depolar Ankara, depo kiralama, eşya depolama fiyatları, depo fiyatları, depo kiraları, ev eşyası depolama, ev eşyası deposu, Ankara da eşya deposu, Uluslararası nakliyat, uluslararası evden eve, uluslararası evden eve nakliyat, Uluslar arası nakliyat, uluslar arası evden eve nakliyat, uluslar arası nakliyat Ankara, uluslar arası taşımacılık, uluslar arası eşya taşıma, uluslararası eşya nakliyesi, ithalat, ihracat, gümrükleme, İnternational  transport, uluslararası deniz nakliyesi, hava kargo, uluslararası nakliye, uluslararası evden eve nakliye, Büro taşıma, büro taşıma ankara, büro eşyası taşıma, büro nakliyesi, ofis taşıma, ofis eşyası taşıma, ofis taşıma ankara, ofis eşyası taşıma ankara, ofis nakliyesi, büro malzemeleri taşıma, dosya klasör taşıma, büro ofis taşıma, Deniz nakliyesi, denizyolu eşya taşıma, denizyolu ile evden eve taşıma, konteyner taşıma, konteynerle eşya taşıma, deniz navlunları, denizyolu nakliyat, liman, denizyolu konteyner fiyatları, konteynır, container, 20.dc konteyner fiyatı, 40. dc konteyner fiyatı, Avustralya nakliyat, avustralya’ya eşya taşıma, kanada ya eşya taşıma, Amerika eşya nakliyesi, amerikadan eşya taşıma, amerikaya eşya taşıma, Dubai, mısır, fas, İsrail, güney Afrika, yeni zelllanda, Avustralya, İngiltere, Norveç, İsveç, Danimarka, Fransa, ispanya

İletişim

Adresimiz: Dikmen Cad. 327/1 06450
Dikme / ANKARA / TURKEİ
info@camoglunakliyat.com
info@camoglunakliyat.com.tr

Tel : +90 (312) 480-21-26
Tel : +90 (312) 481-37-35
Fax: +90 (312) 480 86 24